Torebki skórzane - must have każdej eleganckiej kobiety

Torebki skórzane - must have każdej eleganckiej kobiety

Skórzana damska torebka to podstawowy dodatek w szafie każdej z nas. Dopełnia stylizacji każdej nowoczesnej kobiety sukcesu. Taki zakup powinien być jednak bardzo przemyślany. Na co zwrócić szczególną uwagę przy kupowaniu skórzanej torebki aby mieć pewność, że posłuży nam przez długie lata? Jaką skórzaną torebkę wybrać spośród dostępnych modeli?

Idealna torebka skórzana - jak powinna wyglądać?

Torebka skórzana powinna być odporna na każde warunki pogodowe. Jak rozpoznać torebkę wykonaną z materiału najwyższej jakości? Torba z prawdziwej skóry charakteryzuje się fakturą, a także… zapachem. Przede wszystkim zwróć więc uwagę na grubość skóry, z której jest wykonana. Upewnij się, że nie ma na niej żadnych zadrapań czy zarysowań. Im grubsza skóra tym większe szanse, że torebka posłuży nam przez długi czas. Sprawdź też szwy i podszewkę.

Jeśli chodzi o zapach, powinnaś zwrócić szczególną uwagę na to, czy skórzana torebka nie pachnie chemikaliami. Jeśli tak, raczej nie jest to skóra dobrej jakości.

torebka skóra ekologiczna

Torebka skórzana włoska - klasyka gatunku

Torebka ze skóry włoskiej to niekwestionowana królowa wśród kobiecych dodatków. Takie torebki są wykonane z naturalnej skóry najwyższej jakości. Charakteryzują się mocnymi, wytrzymałymi rączkami - możemy mieć pewność, że się nie urwą. Skórzana torebka prosto z Włoch najczęściej występuje w wersji błyszczącej lub matowej. Niestety ten model torebek jest najdroższy na rynku i na pewno nasza kieszeń odczuje jej zakup.

Skóra w wersji lakierowanej

Torebki ze skóry lakierowanej zachwycają kobiety sposobem, w jaki odbijają światło i swoją nieskazitelnie gładką powierzchnią. Najpiękniej będą prezentować się torebki o skórze w głębokich, ciemnych barwach. Mowa tu w pierwszej kolejności o klasycznej czerni. Ale równie gustownie wyglądają lakierowane skórzane ​torebki w odcieniach czerwieni, takich jak karmazyn, karmin, wiśnia czy amarant.

Pamiętaj jednak, aby dbać o wygląd swojej torebki. Na lakierowanym materiale bardzo widoczne są wszelkie smugi, zabrudzenia czy odciski palców. Wygląda to bardzo nieestetycznie. Zwróć więc szczególną uwagę na pielęgnację takiej skóry.

Torebka skórzana w wersji ekologicznej

Kobiety uwielbiają torebki ze skóry ekologicznej głównie z dwóch powodów. Po pierwsze wyglądają jak te z naturalnej skóry, a po drugie są nieporównywalnie tańsze - każda z nas może sobie na nią pozwolić.

Skóra ekologiczna ma też tę zaletę, że jest wodoodporna i elastyczna, nie pochłaniają kurzu, a co za tym idzie - nieprzyjemnych zapachów. Torebka skórzana z tego materiału przetrwa każde warunki pogodowe.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz