Jak ubierać się zimą, by czuć się komfortowo?

Jak ubierać się zimą, by czuć się komfortowo?

Zima to czas, kiedy z jednej strony towarzyszy nam wiele świetnej zabawy, natomiast z drugiej może skutecznie ograniczyć nasz komfort funkcjonowania. Święta, sylwester i karnawał to z pewnością niecierpliwie wyczekiwane przez nas okresy, które wywołują w nas wiele szczęścia i radości. Jednak nie obędzie się bez ciągłych opadów, mrozu i silnego wiatru. Jeśli na co dzień poruszamy się samochodem i nie jesteśmy szczęśliwcami posiadającymi garaż, z pewnością znamy ten ból, kiedy każdego ranka czeka na nas odśnieżanie. Natomiast korzystając z komunikacji miejskiej, bez wątpienia nie raz musieliśmy marznąć czekając na spóźniony autobus. Niezależnie od tego, która sytuacja jest Ci bliższa, wymaga to odpowiedniego ubioru, który ochroni nas przed niskimi temperaturami. Stworzona stylizacja powinna zapewnić nam stuprocentowy komfort. Jednak, jak na pewno dobrze zdajemy sobie sprawę, nie jest to wcale takie łatwe. W sklepach możemy znaleźć mnóstwo zimowych ubrań w korzystnych cenach, natomiast w rzeczywistości ich skład jest tak słaby, że nie są w stanie uchronić nas przed mrozem. Jak więc ubierać się zimą, aby było nam ciepło, a jednocześnie stylizacja była modna?

Zdecyduj się na warstwy

Jednym z najlepszych sposobów na zapewnienie sobie niewiarygodnego komfortu jest ubiór na tak zwaną cebulkę. Na czym on polega? Chodzi o odpowiedni dobór warstw odzieży, które pozwolą nam cieszyć się urokami zimy i nie marznąć z powodu niskich temperatur. Jest to sposób, który na ogół kojarzymy z dzieciństwa, ponieważ to właśnie nasi rodzice jako pierwsi nas tak ubierali. Choć wtedy albo nas to denerwowało, albo było nam obojętne, dzisiaj jednak możemy zaobserwować realne korzyści płynące z wykorzystania tej metody. Stylizacje stworzone za pomocą kilku warstw oprócz tego, że zagwarantują nam wygodę, będą prezentować się modnie i stylowo. Ułatwi Ci to również funkcjonowanie, gdy wsiadasz do samochodu, autobusu czy wchodzisz do budynku, ponieważ możesz po prostu ściągnąć  wierzchnią warstwę.

Postaw na ciepłe okrycie wierzchnie

Dobrej jakości okrycie wierzchnie to bez jakichkolwiek wątpliwości must have każdej zimy. Decydując się na zakup, pierwsze co powinniśmy zrobić to przeczytać informacje zawarte na metce. Skład zadecyduje o tym, czy płaszcze damskie zimowe będą skutecznie chronić nas przed mrozem. Co więcej, to właśnie on wpłynie na czas przez jaki będziemy mogli cieszyć się nowym zakupem, ponieważ słaba jakość oznacza, że dość szybko będziemy musieli się z nim pożegnać. W drugiej kolejności powinniśmy zastanowić się nad walorami estetycznymi. Szeroka gama oferowanych modeli pozwala nam na dobór kurtki, która wręcz idealnie wpisze się w nasze gusta i oczekiwania. Płaszcze damskie zimowe znajdziemy w przeróżnych kolorach, więc warto zastanowić się na czym najbardziej nam zależy. Jeśli lubisz klasykę postaw na karmel, czerń czy écru. Natomiast, jeżeli zależy Ci na kolorowych stylizacjach możesz wybrać fiolet, zieleń czy mocną czerwień.

Wybierz odpowiednie dodatki

Zimą, tak jak każdej innej pory roku, w naszej stylizacji nie powinno zabraknąć dodatków. Pierwszym i jednym z najważniejszych są buty. Zadecydują o charakterze całego looku, a także wpłyną na nasz komfort. Wybierając konkretny model kierujmy się stylem w jakim zazwyczaj się ubieramy, tak aby pasowały nam one do większości stylizacji. Po drugie, warto sprawdzić czy posiada on wewnętrzne ocieplenie, a także czy podeszwa jest wystarczająco gruba, aby niskie temperatury nie przysporzyły nam problemów. Drugim dodatkiem, który powinien znaleźć się w naszej szafie, są rajstopy. Możemy wybrać ciekawe wzory i kolory, tym samym urozmaicając cały outfit.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz